Mlynček na mäso: Ako sa menia ceny v záložniach?

Rate this post

Mlynček na mäso je neoceniteľný pomocník v každej kuchyni, či už ide o prípravu tradičných jedál alebo experimentovanie s novými receptami. Vzhľadom na širokú škálu modelov a značiek, ktoré sú dostupné na trhu, sa ceny mlynčekov na mäso môžu výrazne líšiť. Tento článok sa zameriava na faktory, ktoré ovplyvňujú cenu mlynčekov na mäso, s osobitným dôrazom na ich hodnotu v záložniach.

Faktory ovplyvňujúce cenu mlynčekov na mäso

Cena mlynčeka na mäso závisí od viacerých faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri jeho kúpe alebo predaji. Medzi najdôležitejšie patria:

  • Značka a výrobca: Značky ako Bamix, Fimar, Forgast, Hendi, Kenwood, KitchenAid, Prismafood, Sammic, Santos, Waring Commercial a Yato sú známe svojou kvalitou a spoľahlivosťou. Mlynčeky od renomovaných výrobcov majú tendenciu mať vyššiu cenu.
  • Typ produktu: Rôzne typy mlynčekov na mäso, ako sú miešacie ramená, planetárne miešače, pohony mixérov, príslušenstvo pre miesičky, ručné mixéry, sitká stacionárnych mixérov, šľahacie ramená a stojanové mixéry, majú rôzne cenové rozpätia.
  • Typ misky: Mlynčeky s odnímateľnou, pevnou alebo pohyblivou (hore-dole) miskou sa líšia v cene v závislosti od ich funkčnosti a materiálu.
  • Rýchlosť otáčok: Rýchlosť otáčok motora mlynčeka je kľúčová pre jeho výkon a efektivitu. Mlynčeky s vyšším rozsahom otáčok, ako napríklad 10000/17000 ot/min, 104/187/365 min, 1000 rpm, 12000 rpm, 120/240 obr/min, 14000/17000 obr/min, 1500 - 12 000 rpm, 1500-12000 rpm, 1500-15000 rpm, 16000/21000 obr/min, 16000 rpm, 20000 rpm, 2000-9000 rpm, 2000 i 13000 rpm, 200 až 1800 rpm, 20-200 obr/min, 2 500-11 000 rpm, 4000-16000 rpm, 4000-20000 rpm, 750 - 1500 rpm, od 5000 obr./min., môžu byť drahšie.
  • Výkon a funkcie: Mlynčeky s vyšším výkonom a pokročilými funkciami, ako sú rôzne nastavenia hrubosti mletia, spätný chod a automatické vypnutie, majú zvyčajne vyššiu cenu.
  • Materiál a konštrukcia: Kvalitné materiály, ako je nerezová oceľ, a robustná konštrukcia zaručujú dlhú životnosť a odolnosť mlynčeka, čo sa odráža aj na jeho cene.
  • Stav: Nový mlynček na mäso bude mať vždy vyššiu cenu ako použitý. Stav mlynčeka, vrátane prítomnosti škrabancov, opotrebenia a funkčnosti, ovplyvňuje jeho hodnotu.
  • Príslušenstvo: Mlynčeky dodávané s rozsiahlym príslušenstvom, ako sú rôzne nadstavce na plnenie klobás, strúhanie zeleniny a výrobu cestovín, majú vyššiu hodnotu.

Mlynček na mäso v záložni: Ako sa určuje cena?

Záložne sú miesta, kde môžete získať hotovosť výmenou za záloh tovaru, vrátane mlynčekov na mäso. Cena mlynčeka na mäso v záložni sa určuje na základe niekoľkých faktorov, ktoré sú podobné tým, ktoré ovplyvňujú cenu pri kúpe alebo predaji:

  • Značka a model: Záložne zvyčajne uprednostňujú známe a spoľahlivé značky, ktoré sa ľahšie predávajú.
  • Stav: Stav mlynčeka je kľúčový. Záložne akceptujú iba funkčné mlynčeky, ktoré sú v dobrom stave.
  • Funkčnosť: Mlynček musí byť plne funkčný a schopný mlieť mäso bez problémov.
  • Príslušenstvo: Prítomnosť originálneho príslušenstva zvyšuje hodnotu mlynčeka.
  • Dopyt: Ak je po mlynčekoch na mäso v danej lokalite dopyt, záložňa môže ponúknuť vyššiu cenu.
  • Aktuálna trhová cena: Záložne sledujú aktuálne trhové ceny mlynčekov na mäso, aby mohli ponúknuť realistickú cenu.

Ako získať najlepšiu cenu za mlynček na mäso v záložni?

Ak chcete získať najlepšiu možnú cenu za mlynček na mäso v záložni, postupujte podľa týchto krokov:

  1. Vyčistite mlynček: Pred návštevou záložne dôkladne vyčistite mlynček na mäso. Odstráňte všetky zvyšky mäsa a nečistoty.
  2. Skontrolujte funkčnosť: Uistite sa, že mlynček je plne funkčný a bez závad.
  3. Zoberte so sebou všetko príslušenstvo: Ak máte k mlynčeku originálne príslušenstvo, zoberte ho so sebou.
  4. Zistite si trhovú cenu: Pred návštevou záložne si zistite aktuálnu trhovú cenu podobných mlynčekov na mäso. To vám pomôže vyjednávať lepšiu cenu.
  5. Navštívte viacero záložní: Navštívte viacero záložní a porovnajte ich ponuky.
  6. Buďte pripravení vyjednávať: Záložne sú zvyčajne otvorené vyjednávaniu o cene.

Značky a typy mlynčekov na mäso

Na trhu existuje široká škála značiek a typov mlynčekov na mäso. Niektoré z najpopulárnejších značiek zahŕňajú:

Prečítajte si tiež: Lis na ovocie a citrusy – recenzia

  • Bamix: Známy pre svoje ručné mixéry a príslušenstvo.
  • Fimar: Ponúka profesionálne mlynčeky na mäso pre gastronomické prevádzky.
  • Forgast: Široký sortiment kuchynského vybavenia, vrátane mlynčekov na mäso.
  • Hendi: Zameriava sa na kvalitné gastronomické zariadenia.
  • Kenwood: Populárna značka kuchynských spotrebičov, vrátane mlynčekov na mäso.
  • KitchenAid: Ikonická značka kuchynských robotov a príslušenstva.
  • Prismafood: Špecializuje sa na zariadenia pre pizzerie a reštaurácie.
  • Sammic: Ponúka profesionálne kuchynské vybavenie pre reštaurácie a hotely.
  • Santos: Známy pre svoje vysoko výkonné odšťavovače a mixéry.
  • Waring Commercial: Ponúka komerčné mixéry a kuchynské spotrebiče.
  • Yato: Zameriava sa na náradie a vybavenie pre domácnosť a dielňu.

Medzi rôzne typy mlynčekov na mäso patria:

  • Miešacie ramená: Používajú sa na miešanie rôznych ingrediencií.
  • Planetárne miešače: Vhodné na prípravu cesta a krémov.
  • Pohony mixérov: Umožňujú pripojenie rôznych nástavcov k mixéru.
  • Príslušenstvo pre miesičky: Rozširuje možnosti miesičiek.
  • Ručné mixéry: Kompaktné a ľahko použiteľné.
  • Sitká stacionárnych mixérov: Slúžia na preosievanie múky a iných sypkých surovín.
  • Šľahacie ramená: Používajú sa na šľahanie smotany a vajec.
  • Stojanové mixéry: Výkonné a všestranné.

Rýchlosť otáčok mlynčeka na mäso

Rýchlosť otáčok motora mlynčeka na mäso je dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje jeho výkon a efektivitu. Rôzne modely mlynčekov ponúkajú rôzne rozsahy otáčok, napríklad:

  • 10000/17000 ot/min
  • 104/187/365 min
  • 1000 rpm
  • 12000 rpm
  • 120/240 obr/min
  • 14000/17000 obr/min
  • 1500 - 12 000 rpm
  • 1500-12000 rpm
  • 1500-15000 rpm
  • 16000/21000 obr/min
  • 16000 rpm
  • 20000 rpm
  • 2000-9000 rpm
  • 2000 i 13000 rpm
  • 200 až 1800 rpm
  • 20-200 obr/min
  • 2 500-11 000 rpm
  • 4000-16000 rpm
  • 4000-20000 rpm
  • 750 - 1500 rpm
  • od 5000 obr./min.

Výber správnej rýchlosti otáčok závisí od typu mäsa a požadovanej hrubosti mletia.

Prečítajte si tiež: Tipy pre výber dielov pre mlynčeky na korenie

Prečítajte si tiež: Mlynček na cestoviny: Naše skúsenosti