2018

V roku 2018 sme sa ako čerství nováčikovia zúčastnili našich prvých akcií s tradičným peruánskym street foodom. Mohli ste sa s nami stretnúť na týchto akciách v Bratislave:

VIANOČNÝ STREET FOOD V BRATISLAVE

14. – 16. 12. 2018, Tyršovo nábrežie, Petržalka

Na túto akciu sme pripravili obľúbené anticuchos de corazón, picarones con miel de chancaca a teplý nápoj chicha morada. Novinkou bude sendvič s chicharrón de chancho so sarsa criolla a s vysmážanými batatmi.

JESENNÝ PIKNIK V BRATISLAVE

20. – 21. 10. 2018, Tyršovo nábrežie, Petržalka

Toto nové podujatie sa ukázalo ako veľmi životaschopné a aj napriek tomu, že už máme jeseň a počasie nám mohlo spraviť poriadne vrásky na čele, vydarilo sa perfektne. Asi najviac si užili deti, ktoré sa mohli vyblázniť v slame, ktorá poslúžila na sedenie a dodala tú pravú jesennú atmosféru. Bolo krásne jasné, i keď chladné počasie, takže sme chichu radšej prihriali. Síce sa tradične servíruje ľadová, chutí minimálne tak dobre aj teplá. Peruánske jedlá k nám pritiahli veľa zvedavých ochutnávačov nových chutí, ale aj mnohé známe tváre, ktoré šli na istotu. Znova nás navštívili Peruánci z Viedne, tentoraz v skutočne hojnom počte, aby si vybavili chute svojej domoviny, ktorú nemôžu navštevovať až tak často, ako by chceli.

Street food park vol. 23

Po našej premiére v Petržalke prišiel septembrový Street food park pred Starou tržnicou v Bratislave. Jedna z najväčších akcií s pouličným jedlom v Bratislave. Zároveň sa konal aj pivný festival v Starej tržnici, takže sme sa za štyri dni ani na chvíľu nezastavili. Predstavili sme Bratislave tradičný peruánsky fastfood, s akým sa môžete stretnúť hocikde v Peru. Bratislavčania mohli po prvýkrát vôbec (okrem tých, čo využívajú našu donášku) ochutnať peruánsky plnený zemiak papa rellena, čo je vlastne zemiaková kroketa plnená kuracím ragú s vareným vajíčkom a čiernou olivou. Nechýbali ani anticuchos, picarones a chicha morada. Zatiaľ čo sme v Petržalke predali viac kuracích špízov, tentoraz ste sa odvážne pustili do hovädzích sŕdc a vyjedli ste nám kompletne všetky zásoby. Mnohí ste sa potom k nášmu stánku vracali, sme radi, že vám chutilo. Veľmi nás potešilo, že niektorí Peruánci k nám pricestovali až z Viedne, či zo stredného Slovenska, len aby mohli ochutnať jedlá, o ktorých si mysleli, že ich až do svojho návratu do Peru nebudú môcť ochutnať.

Najväčší petržalský piknik

Náš prvý výjazd s peruánskym fast foodom v jeden septembrový víkend na petržalskom Tyršovom nábreží. Po prvýkrát sme predstavili na Slovensku fantastické peruánske šišky picarones, mohli ste vyskúšať peruánske špízy anticuchos de corazón (z marinovaného hovädzieho srdca) a anticuchos de pollo (z marinovaných kuracích pŕs). To celé ste mohli zapiť nealkoholickým peruánskym nápojom chicha morada, ktorý varíme z fialovej kukurice, ktorá patrí k mnohým pôvodným americkým odrodám kukurice. Niektorí ste sa pýtali, či je geneticky modifikovaná alebo zafarbená. Práveže naopak, v Peru nie je povolené pestovanie geneticky modifikovaných rastlín a maíz morado nie je prifarbená kukurica, presný opak je pravdou, obsahuje fialové farbivo, ktoré silno farbí.

28. júl s nami na lodi

28. júl

DEŇ NEZÁVISLOSTI PERU

Tankerboat (loď na Dunaji, medzi Mostom SNP a River parkom)

Slávnostné peruánske menu

Prípitok

Pisco sour

Chicha morada (deti, šoféri)

Predjedlá

Ceviche

Causa

Hlavné jedlá

Ají de gallina

Anticuchos de corazón

Seco de res

Dezert

Picarones