EVENTY

NAJBLIŽŠIE: VIANOČNÝ STREET FOOD V BRATISLAVE

14. – 16. 12. 2018, Tyršovo nábrežie, Petržalka

Na čo sa môžete tešiť?

Okrem studeného decembrového počasia, na ktoré sa organizátor akcie pripravil v podobe vyhrievaných stolov a prístrešku, sa môžete tešiť na ten pravý peruánsky street food. Na túto akciu sme pripravili obľúbené anticuchos de corazón, picarones con miel de chancaca a teplý nápoj chicha morada. Novinkou bude sendvič s chicharrón de chancho so sarsa criolla a s vysmážanými batatmi. Vysmážané bataty si budete môcť dať aj zvlášť, ak vás už omrzeli klasické zemiakové hranolky.

JESENNÝ PIKNIK V BRATISLAVE

20. – 21. 10. 2018, Tyršovo nábrežie, Petržalka

Toto nové podujatie sa ukázalo ako veľmi životaschopné a aj napriek tomu, že už máme jeseň a počasie nám mohlo spraviť poriadne vrásky na čele, vydarilo sa perfektne. Asi najviac si užili deti, ktoré sa mohli vyblázniť v slame, ktorá poslúžila na sedenie a dodala tú pravú jesennú atmosféru. Bolo krásne jasné, i keď chladné počasie, takže sme chichu radšej prihriali. Síce sa tradične servíruje ľadová, chutí minimálne tak dobre aj teplá. Peruánske jedlá k nám pritiahli veľa zvedavých ochutnávačov nových chutí, ale aj mnohé známe tváre, ktoré šli na istotu. Znova nás navštívili Peruánci z Viedne, tentoraz v skutočne hojnom počte, aby si vybavili chute svojej domoviny, ktorú nemôžu navštevovať až tak často, ako by chceli.

Street food park vol. 23

Po našej premiére v Petržalke prišiel septembrový Street food park pred Starou tržnicou v Bratislave. Jedna z najväčších akcií s pouličným jedlom v Bratislave. Zároveň sa konal aj pivný festival v Starej tržnici, takže sme sa za štyri dni ani na chvíľu nezastavili. Predstavili sme Bratislave tradičný peruánsky fastfood, s akým sa môžete stretnúť hocikde v Peru. Bratislavčania mohli po prvýkrát vôbec (okrem tých, čo využívajú našu donášku) ochutnať peruánsky plnený zemiak papa rellena, čo je vlastne zemiaková kroketa plnená kuracím ragú s vareným vajíčkom a čiernou olivou. Nechýbali ani anticuchos, picarones a chicha morada. Zatiaľ čo sme v Petržalke predali viac kuracích špízov, tentoraz ste sa odvážne pustili do hovädzích sŕdc a vyjedli ste nám kompletne všetky zásoby. Mnohí ste sa potom k nášmu stánku vracali, sme radi, že vám chutilo. Veľmi nás potešilo, že niektorí Peruánci k nám pricestovali až z Viedne, či zo stredného Slovenska, len aby mohli ochutnať jedlá, o ktorých si mysleli, že ich až do svojho návratu do Peru nebudú môcť ochutnať.

Najväčší petržalský piknik

Náš prvý výjazd s peruánskym fast foodom v jeden septembrový víkend na petržalskom Tyršovom nábreží. Po prvýkrát sme predstavili na Slovensku fantastické peruánske šišky picarones, mohli ste vyskúšať peruánske špízy anticuchos de corazón (z marinovaného hovädzieho srdca) a anticuchos de pollo (z marinovaných kuracích pŕs). To celé ste mohli zapiť nealkoholickým peruánskym nápojom chicha morada, ktorý varíme z fialovej kukurice, ktorá patrí k mnohým pôvodným americkým odrodám kukurice. Niektorí ste sa pýtali, či je geneticky modifikovaná alebo zafarbená. Práveže naopak, v Peru nie je povolené pestovanie geneticky modifikovaných rastlín a maíz morado nie je prifarbená kukurica, presný opak je pravdou, obsahuje fialové farbivo, ktoré silno farbí.

28. júl s nami na lodi

Oslávte spolu s nami 28. júl s úžasným peruánskym jedlom a hudbou

DEŇ NEZÁVISLOSTI PERU

Využite jedinečnú príležitosť na ochutnanie toho najlepšieho, čo ponúka peruánska kuchyňa a zažite oslavu Dňa nezávislosti Peru, 28. júla 2018 priamo na Dunaji v Bratislave.

 

KDE: Tankerboat (loď na Dunaji, medzi Mostom SNP a River parkom)

KEDY: 28. júla 2018 o 14.00 (obed, od 17.00 DJ)

CENA: 25 €/os. (V cene je jedlo, prípitok, latino zábava), deti 12 €/os.

Vstupné bez rezervácie po 17.00 h je 3 €/os.

PROGRAM:

OD 14.00 Príchod na loď

14.30 Prípitok

14.45 – 19.00 Slávnostné peruánske menu

17.00 – 24.00 Hudba: DJ (música criolla, salsa, merengue, cumbia)

 

Slávnostné peruánske menu

Prípitok

Pisco sour

Chicha morada (deti, šoféri)

Predjedlá

Ceviche

Causa

Hlavné jedlá

Ají de gallina

Anticuchos de corazón

Seco de res

Dezert

Picarones

Po 19.00 si ponúkame k nápojom Chicharrón de pollo s hranolkami (nie je zahrnuté do vstupného)