STREET FOOD

Neodmysliteľnou súčasťou tradičnej peruánskej gastronómie je street food. Po prvých akciách, na ktorých sme sa predstavili s peruánskym pouličným jedlom v Bratislave, plánujeme vyraziť aj mimo hlavné mesto. Môžete sa na nás tešiť po street foodoch po celom Slovensku, najbližšie budeme tu:

Vianočné trhy v Prievidzi

13. – 23. 12. 2019

Pre všetkých, ktorí chcú ochutnať skutočné vianočné špeciality z ďalekého Peru máme dobrú správu – nájdu nás posledných 11 dní pred Vianocami v Prievidzi. Zopakujeme si ponuku z vianočných trhov v Nitrianskom Pravne. Tešíme sa na Vás.

 

Vianočné trhy v Nitrianskom Pravne

7. 12. 2019, Nitrianske Pravno

Na Vianočné trhy sme si prichystali tradičné peruánske vianočné menu: Vianočná morka so zemiakovým šalátom a domácim jablkovým pyré, tamales, picarones a horúcu chichu moradu.

Šaliansky street food 2. ročník

20. – 21. 9. 2019, Šaľa

Naša premiéra v Šali, kam sme si prichystali už tradične hovädzie srdce a ceviche a ako špecialitu náš sendvič de pollo a la brasa, fantastický, 100 %-ne peruánsky sendvič s marinovaným kuraťom a našou žltou čili omáčkou.

Záleská divadelná púť

30. – 31. 8. 2019 Zálesie

Posledný prázdninový víkend sme strávili v Zálesí na tejto originálnej akcii. Naše peruánske dobroty pre deti každého veku sa vyjedli do posledného kúska, napriek veľkej horúčave. Akcia, na ktorej sme stretli úžasných ľudí a zažili kopec zábavy.

 

Uprising festival 2019

23. – 24. 8. 2019 Zlaté Piesky Bratislava

Ani na Uprisingu sa nemusíte zriecť peruánskeho pouličného jedla, čakáme vás s naším stánkom hneď vedľa hlavnej tribúny.

 

Extrem food a travel festival Bratislava

17. 8. 2019, Amfiteáter Rača, Bratislava

Kde sa podáva exotické jedlo, tam nesmieme chýbať ani my, preto nás nájdete v Rači na amfiteátri s našou ponukou peruánskych špecialít. Môžete sa tešiť na pravé peruánske ceviche, na leche de tigre a chanfainitu – polievku z hovädzích vnútorností.

Festival Atmosféra

2. – 4. 8. 2019, Hontianske Nemce – Vinice

Ďalší festival, na ktorom ste mohli ochutnať naše peruánske jedlo a tentoraz aj snacky – canchu a chifles. Tento festival nás očaril tým, ako sa dá urobiť veľká akcia v malom a ešte v takom krásnom prírodnom prostredí.  Dúfame, že sa v Hontianskych Nemciach uvidíme aj o rok.

STREET FOOD PARK vol. 32

17. – 20. 7. 2019, Stará Tržnica Bratislava

Aj v júli sa na nás môžete tešiť v Starej Tržnici. Tentokrát s úplne novým menu. Obľúbené hovädzie srdcia, žiaľ, za taký krátky čas, ako prešiel od Pohody, nestihneme spracovať, ale, pripravili sme si dve úplné novinky: Seco de res, čo je to najúžasnejšie dusené hovädzie mäso s koriandrovo-špenátovou omáčkou, fazuľou a ryžou. Druhou novinkou bude Combinado, čo je kombinácia klasického peruánskeho ceviche a smaženej rybaciny chicharrón de pescado. Smažená ryba je v jednej miske spolu so ceviche, takže nasaje všetku jeho chuť a sprevádza ju aj smažený tapiok (yuca). Tretím jedlom je takisto kombo, v tomto prípade ide o Ensalada de quinua con pollo, takže sa môžete tešiť na náš fantastický šalát z quinoy a marinované kuracie prsia na grile. Tešíme sa už na vás.

POHODA

11. – 13. 7. 2019, Letisko Trenčín

Pohoda a latinskoamerická kultúra ide dokopy ako bryndza a halušky, dôkazom čoho je, že sme vypredali úplne všetko. Nezostalo nám nič ani pre nás na raňajky. Predalo sa doteraz najväčšie množstvo marinovaného hovädzieho srdca v histórii strednej Európy a aj tak ho nebolo dosť. Pohoda zhltla aj naše tamales a šalát z quinoy s kuracinou. Ďakujeme všetkým odvážlivcom a aj naším predpohodovým fanúšikom, že nás navštívili a dali si to najlepšie, čo peruánsky street food môže ponúknuť. Budeme sa tešiť na nasledujúci ročník.

 

TOPFEST

28. – 29. júna, Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom

Náš prvý skutočný hudobný festival, na ktorom nechýbali ani peruánske pouličné špeciality.

 

NITRÁNSKY STREET FOOD FEST

20. – 23. júna, Svätoplukovo námestie Nitra

Naša premiéra v Nitre. Nechýbali hovädzie srdcia a ceviche a Nitránci mohli ochutnať starobylý andský recept, ktorý sa pripravoval dávno pred príchodom Kolumba, carapulcru. Sľubujeme, že nabudúce sa nám zásoby srdca neminú 🙂

 

STREET FOOD PARK vol. 31

12. – 15. júna, Stará Tržnica, Bratislava

V júni sme nechýbali ani na tradičnom bratislavskom Street Food Parku. Pripravili sme si naše overené klasiky, ako sú anticuchos a ceviche a novinku na street foode vo forme papa a la huancaína, ďalšieho tradičného peruánskeho jedla pochádzajúceho z mesta Huancayo. Ide o varené zemiaky, veď čo je v Peru tradičnejšie ako zemiaky, ktorých majú aspoň 3-tisíc odrôd. Zemiaky sú preliate fantastickou omáčkou huancaína, ktorá je dokonale krémová a jej chuť je jemná a lahodná.

AVON – Pochod za zdravé prsia 2019

Bratislavský hrad, 8. jún 2019

Národné farby Peru sú biela a červená, ktorej mix nás predurčuje na účasť na tohtoročnom ružovom pochode na Bratislavskom hrade. Máme pripravené to najlepšie z peruánskej kuchyne: anticuchos, ceviche, šalát z quinoy a čerešničkou na torte budú tamales.

 

Food Fest Trnava vol. 3

City Aréna Trnava 31. 5. – 2. 6. 2019

V Trnave ste nás presvedčili, že sa nebojíte ochutnať úplne nové jedlá a my sme zostali očarení krásou tohto mesta a úžasnou atmosférou posledného street foodu, takže sme sa sem znova vrátili, tentoraz pred City Arénu. Nechýbali anticuchos, sendvič z bravčového bôčika a ceviche.

Festík, Detský festival

Dostihová dráha Petržalka 25. – 26. 5.

Na Festíku sme podávali naše detské menu: fantastické peruánske šišky picarones, kuracie nugetky z čerstvých kuracích pŕs s domácimi hranolkami a úžasnú krémovú ryžu v mlieku s peruánskym dezertom mazamorra morada, uvareného z fialovej kukurice a ovocia. Dospelí si mohli vychutnať ceviche.

 

Košice Street Food Festival

Kino Úsmev, Košice 17. – 19. 5.

Naša najdlhšia cesta túto jar viedla do Košíc, kde mohli Košičania a aj všetci, čo zavítali do najväčšieho mesta východného Slovenska ochutnať pravé peruánske ceviche, anticuchos, picarones a najtypickejší peruánsky sendvič (de chicharrón de chancho con camote y sarsa criolla).

 

FIGA Festival Inej GAstronómie Banská Bystrica

Europa Shopping Center 3. – 5. 5. 2019

Banská Bystrica nás v posledný deň potrápila studeným počasím, prvé dva dni však boli veľmi príjemné, takže ste si mohli pochutiť na našich peruánskych špecialitách. V Bystrici sme stretli fakt milých ľudí a sme veľmi radi, že Bystričanom naše jedlo chutilo.

 

Farmársky jarmok, Trenčiansky majáles

Mierové námestie, Trenčín 1. 5. 2019

Sabor peruano po prvýkrát v Trenčíne, na veľmi vydarenej akcii, kde sme sa poriadne zapotili, a to nielen vďaka nádhernému počasiu, ale aj pre obrovské množstvo návštevníkov. A po celý čas sme mali nádherný výhľad na Trenčiansky hrad.

IXPO

Tyršovo nábrežie v Bratislave 26. – 28. 4. 2019

Najväčší technologický festival na Slovensku sa nemôže zaobísť bez dobrého jedla. Preto sme tam boli aj my s peruánskym street foodom.

Okrem tradičného menu: anticuchos de corazón, anticuchos de pollo a picarones, sme po prvýkrát ponúkli aj papa a la huancaína – tri druhy zemiakov poliatych lahodnou omáčkou huancaína zo žltých čili papričiek ají amarillo a po dlhom čase sme mali v ponuke aj papa rellena. Na zahryznutie ste mohli vyskúšať aj chifles – čipsy zo zelených banánov.

Novinka! Papa a la huancaína. Tri rôznofarabné druhy zemiakov poliate omáčkou huancaína.

 

FOOD FEST, Jarná univerzita

Ekonomická univerzita v Bratislave, námestie pred Aulou, 16. 4. 2019, 11.00 – 21.00

Jarná univerzita je podujatie, na ktorom sa prezentuje to najlepšie zo študentských projektov. Jeho elementárnou súčasťou je Wine Fest, na ktorom sa študenti Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave stávajú obchodnými zástupcami a predajcami vinárstiev a prezentujú slovenské vinárstva. Nakoľko k dobrému vínu patrí aj kvalitné jedlo, nechýbali sme tam ani my s naším peruánskym street foodom.

 

FOOD FEST TRNAVA

Trojičné námestie v Trnave 29. – 31. 3. 2019

Naším prvým street foodom mimo Bratislavy bola Trnava, ktorá si pre nás prichystala prekrásne jarné počasie. Pre Trnavčanov sme pripravili výber toho najlepšieho z peruánskeho street foodu. Nechýbali anticuchos, náš fantastický sendvič z bravčového bôčika a sladkých zemiakov, tekvicovo-batátové šišky picarones a, samozrejme, ceviche 🙂

 

STREET FOOD PARK

Námestie pred Starou tržnicou v Bratislave 20. – 23. 3.

Marcový Street food park je za nami. Poriadne sme sa zapotili, nielen preto, že gril  fungoval na plné obrátky, ale aj vďaka nádhernému jarnému počasiu, ktoré vyšlo na jednotku. Anticuchos de corazón sme museli doplniť v posledný deň aj o kuracie, lebo srdcia sa míňali neuveriteľne rýchlo. Ceviche takisto veľmi chutilo, toto svieže jedlo, ktoré je explóziou sviežich chutí je ako stvorené na nádherné slnečné počasie, aké nám vyšlo práve počas Street food parku. Sme radi, že vám naše jedlá chutili a už sa tešíme na ďalšiu príležitosť potešiť Bratislavčanov peruánskym jedlom.

Festival Cestou Necestou

DK Ružinov 8. – 10. 3. 2019

Na cestovateľskom festivale nemôže chýbať exotické jedlo. Preto sme si pripravili pravé peruánske ceviche a peruánsku verziu tamales. Úplne prvýkrát sme ponúkli ceviche vo forme street foodu a, ako inak, veľmi chutilo. Tamales slávili tiež veľký úspech.

 

SKIFOODFEST Kubínska Hoľa RUN 2

27. 2. – 2. 3. 2019

Naša premiéra mimo Bratislavy a hneď na ďalekom severe. V lyžiarskom stredisku Kubínska Hoľa sme štyri dni vykrmovali športuchtivých lyžiarov peruánskymi dobrotami. Okrem nášho jedla nechýbalo ani pravé severské dobrodružstvo, keď náš šofér (náš dedo) poslúchol svojho peruánskeho zaťa a GPS a zamieril si to s prívesom rovno do lesa. Nezastavilo ho nič, až na ľad, tu už museli zasahovať chlapci s traktorom. Našťastie nás rýchlo dostali na to správne miesto a my sme mohli začať variť.

 

STREET FOOD PARK V STAREJ TRŽNICI

19. 2. – 22. 2. 2019

Naša prvá tohtoročná akcia vnútri budovy Starej tržnice. Pripravili sme si pre vás niekoľko noviniek, ktoré ste na Slovensku ešte nemali možnosť ochutnať na žiadnom street foode. Nechýbali ani picarones, či sendviče v našom domácom peruánskom chlebe, ktorý pečie Beker osobne v peci na drevo. Sme veľmi radi, že ste prišli ochutnať naše peruánske jedlá a polievky. Tešíme sa na vás aj nabudúce.